Vyhledávání

Zpět na stránku Témata

Neplodnost

Ženě byl dán do vínku dar vytvářet nový život. Je to dar i závazek. Je až fascinující, co ženské tělo dokáže. Celý život ženy je ovlivňován jejími reprodukčními funkcemi – a to nejen v době těhotenství. Od puberty prožívá žena každý měsíc připomínku své plodnosti. Ovlivňuje ji to nejen fyzicky, ale také psychicky. Proto je důležité o své tělo pečovat, přistupovat k němu zodpovědně a s láskou.

Chce-li žena otěhotnět, měla by rozhodně zvážit změnu životního stylu

Očistit vnitřně tělo a nezatěžovat ho příliš nezdravou stravou, neuváženým užíváním léků, nedostatkem pohybu a naopak přemírou stresu. Pokud je žena zdravá a pravidelně a normálně menstruuje a zdravý je i její partner, mělo by plánované přirozené otěhotnění být jen otázkou času.

Tělu je ale třeba dát čas – zvláště po vysazení antikoncepce. Dokonce je vhodné, aby žena neotěhotněla velmi záhy po vysazení antikoncepce. Je dobré tělu dopřát čas na znormalizování všech přirozených funkcí. Teprve když se nedaří ani po delším období, je nutná konzultace s lékařem.

Pokud plánujete rodinu a pozorujete na sobě nějaké neobvyklé projevy v průběhu cyklu, vyšetření lékařem je samozřejmostí

Lékař vás uklidní a objeví případné překážky přirozeného otěhotnění a může okamžitě nasadit léčbu. Pokud máte silné a prodloužené krvácení, návštěvu lékaře rozhodně neodkládejte. Může to být znakem nějakého závažnějšího onemocnění (myom, zhoubný nádor). Pokud jste zdravá a průběh cyklu je normální, navštivte lékaře kvůli neschopnosti otěhotnět až po cca roce marného snažení. Pak bude nutné, aby vyšetření absolvoval i váš partner.

Do doby, než bude návštěva lékaře nevyhnutelností, si můžeme v mnohém pomoci samy. Můžeme tělo své i partnerovo podpořit přírodními preparáty, které fungují na bázi regenerace a doplnění chybějících důležitých živin a stopových prvků, které se dnes vytrácejí z naší běžné stravy. Je nutné podpořit hormonální rovnováhu, která bývá užíváním antikoncepce narušená.

Aby se tělo vrátilo k přirozené produkci hormonů a k pravidelné normální ovulaci, můžeme ho podpořit přírodním prostředkem. Můžeme je začít užívat okamžitě, protože nemají vedlejší účinky a samo tělo si z nich přirozeně vezme to, co potřebuje. Dobrým zdrojem přírodních hormonů (izoflavony) je sója a červený jetel. Ve spojení s mateří kašičkou, která je unikátním přírodním produktem podporujícím plodnost, můžeme získat silného pomocníka Sarapis Mensis, který pomůže tělu vrátit ztracenou rovnováhu.

Stejně tak můžeme podpořit i partnera. Smutným a obecně známým faktem totiž je, že cca 40% mužů má nějakým způsobem narušené spermie, což logicky snižuje jejich plodnost. Kvalita spermií klesá hlavně kvůli našemu špatnému životnímu stylu. Což je paradoxně dobrá zpráva, protože to můžeme změnit - bezbolestně, přirozeně a bez vedlejších účinků. Začněte vylepšením stravy, omezením stresů, upravte partnerův šatník ve prospěch oděvů a prádla, které netlačí na varlata.

A dnes už můžete vašemu muži dodat i koncentrované přírodní dobroty, které jeho spermie nastartují, posílí a ochrání a celý proces posílení plodnosti výrazně urychlí. Spojení L-karnitinu, L-argininu, žen-šenu a Macy dává kapslím Fertilanu tu správnou přírodní energii. Jejich užíváním muži podpoří ty správné regenerační schopnosti svého těla. V kombinaci se správnou životosprávou udělají maximum pro svou životní vitalitu. 

Čím můžeme podpořit přirozené otěhotnění? 

Rady jsou stejné jako u podpory zdravé menstruace. Důležité je především to, aby naše tělo nebylo zevnitř vyčerpáváno bojem s nepřirozenými prvky. Špatná strava, příliš mnoho chemikálií, kouření, alkohol a nedostatek pohybu a spánku – to všechno tělo vyčerpává a neumožňuje mu se soustředit na své běžné funkce. To platí pro ženu i pro muže. Detoxikace před plánovaným otěhotněním je maximálně důležitá.

  1. Detoxikujte se!

Vyhledejte si nějakou vhodnou metodu k vnitřnímu očištění. Jakmile odstraníte různé usazeniny, které blokují vstřebávání živin, tělu se uleví. Pomoci vám mohou bylinky, či jen vhodná dieta.

  1. Upravte si jídelníček!

Dejte šanci kvalitním a čerstvým potravinám bez různých chemických příměsí. Kvalitní maso, ryby a čerstvá zelenina vám udělají dobře. Jezte pravidelně a v menších dávkách. Solte méně a cukr pokud možno vysaďte. Používejte kvalitní oleje. Omezte kávu, místo ní zkuste bylinné čaje nebo čerstvé zeleninové šťávy.

  1. Pijte více obyčejné neperlivé vody!

Nebojte se vody - je důležitá, protože pomáhá tělu odvádět ven různé nečistoty. Zkuste každé ráno nalačno vypít sklenici odstáté vody.

  1. Hýbejte se!

Nemusíte hned bořit rekordy. Stačí omezit používání výtahu, více chodit pěšky. Zkuste večerní procházku před spaním, jezděte na kole, choďte plavat.

  1. Nestresujte se!

Přestaňte se trápit nad problémy, které nevyřešíte. A když už stres nemůžete úplně eliminovat, naučte se cíleně vypnout a relaxovat. Dbejte na dostatek spánku.

  1. Posilujte lásku s vaším partnerem!

Buďte si vzájemnou oporou a nezanedbávejte se. Více lásky mezi vámi vám pomůže překonat nepřízeň osudu. Nedopusťte, aby se z aktu početí stala rutinní a otravná záležitost.

Zpět na stránku Témata

Nejčtenější články

Jak podpořit imunitu?

Když se ochladí, je sychravo a vlhko, zima nám leze za nehty a může se nám oslabit imunita. Imunitní systém nestíhá a začínají se v lepším případě objevovat rýmy, kašel a nachlazení. V tom horším případě uléháme do postele s chřipkou nebo angínou.

Střeva jsou klíčový orgán imunity

Naše střeva jsou díky bilionům místních mikroorganismů klíčovým orgánem pro naši imunitu. Ovlivňují například produkci bílých krvinek v jiných imunitních centrech, jako je...

Paluba letadla je rájem virů a bakterií. Jak během letu na dovolenou neonemocnět?

Trávit svou letní dovolenou s kapesníkem v ruce nebo ještě hůře v hotelové posteli nechce nikdo. Přesto se mnoho lidí po dlouhém letu letadlem do vysněné...

X

Zavřít

Zde máte možnost přizpůsobit používání souborů cookie podle svých preferencí. Toto nastavení můžete kdykoliv změnit.

Tyto stránky používají pro svou optimalizaci soubory cookies. K některým z nich však potřebujeme mít Váš souhlas. Zobrazit podrobnosti

Povolit vybranéPovolit vše