Tento web využívá soubory cookies. Pro úplnou funkčnost stránek musíte s využitím cookies souhlasit. Souhlas je možné kdykoliv odvolat. Souhlasím

Vyhledávání

Zpět na stránku Témata

Menstruační potíže

Menstruace je přirozenou součástí ženy. Fakt její přítomnosti znamená, že je žena zdravá. Tento přirozený proces ale může mít mnoho negativních projevů, které ženě život komplikují. Mnoho žen například trpí úporným premenstruačním syndromem, častokrát je pravidelné krvácení příliš silné nebo naopak slabé a nepravidelné. Některé projevy menstruace jsou ženám nepříjemné pouze subjektivně – třeba už zmiňovaný premenstruační syndrom. Jiné ale mohou znamenat závažnější problém, který je třeba konzultovat s lékařem.

Kdy je tedy třeba navštívit lékaře?

Pokud máte silné a prodloužené krvácení, návštěvu lékaře neodkládejte. Může to být znakem nějakého závažnějšího onemocnění (myom, zhoubný nádor). V ostatních případech – vynechání či prodloužení cyklu, slabé krvácení, ovulační krvácení – dostáváme od těla informaci, že něco v našem těle není v rovnováze. Pravidelná menstruace totiž záleží na vývoji zdravé a neporušené děložní výstelky a především na pravidelné produkci estrogenních hormonů a progesteronu. Lékař nás může uklidnit a vyloučit závažnější onemocnění, a pokud je to nutné, nasadí léčbu. Hlavní je ale na nás.

Nerovnováhu v produkci hormonů nám pomohou řešit některé rostlinné přípravky. Můžeme je začít užívat okamžitě, protože nemají vedlejší účinky a samo tělo si z nich přirozeně vezme to, co potřebuje. Dobrým zdrojem přírodních hormonů (fytoestrogeny) je sója a červený jetel. Ve spojení s mateří kašičkou, která je unikátním přírodním produktem podporujícím plodnost, můžeme získat silného pomocníka Sarapis Mensis, který pomůže tělu vrátit ztracenou rovnováhu.

Někdy může být nepravidelnost cyklu zaviněna přílišným stresem, velkou námahou, či špatnou životosprávou. A to můžeme také řešit samy. Ostatně nerovnováha v produkci hormonů je často zaviněna právě špatným životním stylem, především špatnou stravou, která vyčerpává organismus.

Čím můžeme začít?

Důležité je především to, aby naše tělo nebylo zevnitř vyčerpáváno bojem s nepřirozenými prvky. Špatná strava, příliš mnoho chemikálií, kouření, alkohol a nedostatek pohybu a spánku – to všechno tělo vyčerpává a neumožňuje mu se soustředit na své běžné funkce.

  1. Detoxikujte se!

Vyhledejte si nějakou vhodnou metodu k vnitřnímu očištění. Jakmile odstraníte různé usazeniny, které blokují vstřebávání živin, tělu se uleví. Pomoci vám mohou bylinky, či jen vhodná dieta.

  1. Upravte si jídelníček!

Dejte šanci kvalitním a čerstvým potravinám bez různých chemických příměsí. Kvalitní maso, ryby a čerstvá zelenina vám udělají dobře. Jezte pravidelně a v menších dávkách. Solte méně a cukr pokud možno vysaďte. Používejte kvalitní oleje. Omezte kávu, místo ní zkuste bylinné čaje nebo čerstvé zeleninové šťávy.

  1. Pijte více obyčejné neperlivé vody!

Nebojte se vody - je důležitá, protože pomáhá tělu odvádět ven různé nečistoty. Zkuste každé ráno nalačno vypít sklenici odstáté vody.

  1. Hýbejte se!

Nemusíte hned bořit rekordy. Stačí omezit používání výtahu, více chodit pěšky. Zkuste večerní procházku před spaním, jezděte na kole, choďte plavat.

  1. Nestresujte se!

Přestaňte se trápit nad problémy, které nevyřešíte. A když už stres nemůžete úplně eliminovat, naučte se cíleně vypnout a relaxovat. Dbejte na dostatek spánku.

Zpět na stránku Témata

Nejčtenější články

Mezi námi děvčaty aneb co říct své dceři o menopauze

S přechodem neboli menopauzou se pojí řada více či méně závažných a nepříjemných projevů.

Podzim a zima v dětském kolektivu: Rizika, kterým je vystaveno vaše dítě

První měsíce ve škole po prázdninách jsou náročné. Obzvláště pro prvňáčky a jejich rodiče znamenalo září období značných změn, psychické i fyzické zátěže a také nemocí. S nástupem dětí do škol a školek výrazně stoupá nemocnost.

Přísné diety ohrožují ženské zdraví. Mohou vést k rakovině děložní sliznice či neplodnosti.

Drastické diety mohou mít závažné důsledky pro ženské zdraví.

X