Vyhledávání

Zpět na stránku Témata

O našich mužích

My ženy někdy máme tendenci bagatelizovat problémy, které mají muži se svým mužstvím. A i pánové někdy problémy zlehčují. Ostatně nezatěžuje je nic podobného, jako je pravidelná a někdy velmi nepříjemná menstruace, těhotenství a klimakterium. To ale neznamená, že se v jejich těle neodehrávají procesy, které mají neblahý vliv na kvalitu jejich života. I muže zatěžuje hormonální nerovnováha, která ne vždy souvisí s věkem a s přirozeným úbytkem některých hormonů.

Chceme s partnerem dítě   muž drží a líbá dítě

Základním znakem muže je tvorba zdravých spermií a jejich následná schopnost se pohybovat a spojit se s ženským vajíčkem. Bohužel tento proces umožňující mužům plodit děti je s rozvojem civilizace čím dál více oslabován. Ještě před 30 lety bylo při potížích páru s početím dítěte téměř automaticky předpokládáno, že příčina je s největší pravděpodobností na straně ženy. Podíl mužů na problémech s početím byl minimální. Kvalita spermií se ale celosvětově zhoršuje. Odborníci vycházejí ze skutečnosti, že přibližně 40% světové mužské populace má v současné době narušené spermie.

Pokud chcete s partnerem otěhotnět a s láskou plánujete miminko, budete muset oba tomuto velkému plánu přizpůsobit svůj život. Podpořte vašeho partnera v aktivitách, které mu pomohou podpořit množství a pohyblivost spermií. A které to jsou?

Vyhoďte slipy a kupte mu trenýrky!

Vliv spodního prádla na kvalitu spermií je větší, než bychom si mohly myslet. Spermie se tvoří ve varlatech, které jsou mimo tělo právě proto, že spermiím dělá dobře nižší teplota. Z tohoto důvodu omezte i horké koupele a na dobu početí se vyhýbejte sauně.

Zamkněte kolo do komory!

Pro muže, který chce mít děti, není vrcholová cyklistika tím nejlepším sportem. Při dlouhých cyklistických výletech trpí varlata a omezuje se tak tvorba spermií. Ideálním sportem je pěší chůze, plavání, míčové hry, tenis, apod.

Změňte jídelníček!

Spermiím neprospívá nezdravá strava – uzeniny, tučná masa, bílá mouka, cukr. Omezte i příjem mléčných výrobků. Naopak spermiím prospívá cokoliv, co obsahuje antioxidanty. Především zelenina, rybí maso a všechno, co obsahuje zinek (dýňová semena, ústřice, atd.), selen (kukuřice, chřest, atd.) a vitamín E (mandle, maliny, atd.).

To se nebude líbit – omezte pití piva a alkoholu!

Není to příjemné, ale tvrdým faktem je, že alkohol tlumí produkci testosteronu, bez kterého není erekce a ejakulace. Alkohol také obsahuje toxiny, které zabíjejí spermie. Pravidelné pití alkoholu zvyšuje produkci estrogenu, což má negativní vliv na vývoj spermií.

Doba je rychlá a ne vždy se daří všechna výše uvedená pravidla dodržovat. Naštěstí můžeme našim mužům do těla všechny pozitivní látky dodat koncentrovaně formou přírodních preparátů. Tobolky doplňku stravy Fertilan spojují vlatnosti L-karnitinu, L-argininu, žen-šenu a Macy. Obsahují také velmi důležitý selen, zinek a vitamín E. Jejich užíváním muži podpoří ty správné regenerační schopnosti svého těla. V kombinaci se správnou životosprávou udělají maximum pro svou životní vitalitu.

Děti máme a chceme s partnerem žít zdravý život

Máte už děti a potýkáte se s úplně jinými problémy? S přibývajícím věkem ženu začnou trápit příznaky klimakteria a není jednoduché tímto obdobím projít. Ale ani muži nejsou ušetřeni problémů se snižující se produkcí mužských hormonů. I oni mají kvůli tomu nepříjemné projevy, které jim snižují kvalitu života.

Andropauza u mužů je stavem podobným menopauze

Mezi 40. – 50. rokem věku muže, dochází k úbytku testosteronu a to má za důsledek také menší produkci svalové hmoty a větší ukládání tuků. Z toho vyplývají další komplikace andropauzy jako je obezita, nemoci oběhového systému, bolesti kloubů, zánětlivá onemocnění prostaty. Tomu se dá částečně předcházet úpravou životosprávy a životního stylu. Což se negativně projevuje na fyzickém i psychickém zdraví. Andropauza se u mužů projevuje individuálně a nevede k jejich ztrátě plodnosti – jako je to u žen v období klimakteria. Příznaky andropauzy se tedy snáze zmírňují správným životním stylem. I tak ale můžeme muže podpořit koncentrovanými přírodními preparáty, které tělu dodají sílu a energii.

Sarapis pro muže je ideálním doplňkem stravy, ve kterém najdeme kombinaci žen-šenu, mateří kašičky a dalších důležitých prvků. Obsahuje také důležité vitamíny (A, E, C, B a D) a prvky (hořčík, selen, zinek a železo). V období andropauzy je důležité bojovat s infekcemi, které mohou ohrozit prostatu. Proto Sarapis pro muže obsahuje i extrakt z česneku.

Muže umí podpořit i přípravek, který využívá především sílu žen-šenu. Žen-šen forte plus kombinující žen-šen, mateří kašičku, lecitin, vitamin E a hořčík.

Preparát Gelée Royale total plus Ginseng zase sází na sílu mateří kašičky, která vždy byla považována za zdroj plodnosti, mladosti a životní síly. Obsahuje například kyseliny s antibiotickými a antimykotickými vlastnostmi a prakticky celé spektrum vitamínů.

V čem můžete partnerům pomoci?

  1. Upravte jídelníček!

S přibývajícím věkem se stává úprava jídelníčku víceméně nutností. Je to důležité pro ženy i muže. S úbytkem produkce ženských a mužských hormonů se totiž stáváme náchylnější k ukládání tuků. Je třeba zmenšit porce, upravit strukturu jídel. Postupně vysazovat uzeniny, sůl nahrazovat bylinkami, zvětšovat porce zeleniny a ovoce. Více pít obyčejnou vodu, zvykat si na bylinkové čaje, omezovat cukr a špatné tuky.

  1. Pohybujte se!

Prosaďte do vašeho rodinného programu více pohybových aktivit. Místo sezení u televize a pojídání dobrůtek se běžte projít. Začněte plavat a nebojte se rekreačních kolektivních sportů, jako je třeba volejbal, fotbálek, nohejbal…

  1. Najděte si koníčky, cestujte!

Pro dobrou psychickou pohodu je dobré mít zábavný a naplněný život. Nebojte se nových zážitků, poznávejte nová místa, nové lidi. Udržíte si tak psychickou svěžest a vitalitu. Vždyť stále platí, že ve zdravém těle, zdravý duch – a naopak.

 

Chceme-li být zdraví a dlouho si udržet dobrou kondici a svěžest, musíme pro to něco dělat. Zdravě žít, zbavit se škodlivých závislostí (kouření, nadměrné pití alkoholu, pasivní zábava u televize). Pak můžeme tělo ještě více nakopnout a podpořit různými přírodními preparáty, které mají čistící a regenerační účinky. Více najdete v záložce Pomocníci z přírody

Zpět na stránku Témata

Nejčtenější články

Jak podpořit imunitu?

Když se ochladí, je sychravo a vlhko, zima nám leze za nehty a může se nám oslabit imunita. Imunitní systém nestíhá a začínají se v lepším případě objevovat rýmy, kašel a nachlazení. V tom horším případě uléháme do postele s chřipkou nebo angínou.

Střeva jsou klíčový orgán imunity

Naše střeva jsou díky bilionům místních mikroorganismů klíčovým orgánem pro naši imunitu. Ovlivňují například produkci bílých krvinek v jiných imunitních centrech, jako je...

Paluba letadla je rájem virů a bakterií. Jak během letu na dovolenou neonemocnět?

Trávit svou letní dovolenou s kapesníkem v ruce nebo ještě hůře v hotelové posteli nechce nikdo. Přesto se mnoho lidí po dlouhém letu letadlem do vysněné...

X

Zavřít

Zde máte možnost přizpůsobit používání souborů cookie podle svých preferencí. Toto nastavení můžete kdykoliv změnit.

Tyto stránky používají pro svou optimalizaci soubory cookies. K některým z nich však potřebujeme mít Váš souhlas. Zobrazit podrobnosti

Povolit vybranéPovolit vše