Vyhledávání

Zpět na stránku Andropauza - mužský přechod

Poruchy erekce v období andropauzy

Vloženo: 07. 01. 2015

Mužský přechod doprovází poruchy erekce, riziko infarktu i nové partnerky.

O mužském přechodu, neboli andropauze, se příliš nemluví. Jedním ze stěžejních příznaků andropauzy je přitom snížený sexuální apetit, doprovázený poruchami erekce. V souvislosti s tím hrozí mužům také infarkt myokardu. Sexuolog a gynekolog MUDr. Pavel Turčan ve svém komentáři objasní, proč k těmto poruchám dochází, jak je mohou muži řešit či jak může žena poznat, že je její muž v přechodu.

Mužský přechod doprovází pokles sexuální výkonnosti i deprese

AndropauzaProjevy přechodu u mužů, stejně tak jako u žen, jsou značně individuální. Na někom není skoro poznat, že se v tomto kritickém období nachází, na někom je to naopak vidět až příliš. Obecně k příznakům mužského přechodu patří pokles fyzické, psychické i sexuální výkonnosti, pocit ztráty energie či chuti do života, sklon k depresím, náladovost, nervozita, nespavost, podrážděnost a podobně. Jedná se o opravdu pestrou paletu příznaků. U mužů však, na rozdíl od žen, nastupuje přechod pozvolněji. Sexuální život v přechodu a po něm pak závisí na celé řadě faktorů. Nezáleží pouze na tom, zda dotyčný v přechodu právě je, ale i na celé řadě onemocnění, kterými v tomto období značná část lidí trpí.

Cévy v penisu mají průměr jen 1 mm, proto odchází jako první

V intimní oblasti se u mužů v přechodu objevuje pokles sexuálního apetitu a ještě častěji se pak setkáváme s poruchami erekce. Nejčastější bývají případy, kdy se erekce dostaví, ale nevydrží dlouho. Setkáváme se však i s případy, kdy se erekce buď nedostavuje vůbec, nebo jen velmi slabá. Erekce je totiž závislá i na celé řadě dalších faktorů, z nichž má v tomto období asi největší význam pokles testosteronu a zhoršená funkce cév. S věkem a v závislosti na životním stylu, který muž vede, u nich dochází k usazování plátů cholesterolu a jiných látek, což zhoršuje prokrvení. A pokud tomu tak je, cévy v penisu to většinou odnesou jako první. Důvod je prostý. Jedná se o cévy koncového charakteru, stejně tak, jako i cévy na srdci. Penilní cévy mají ale jen kolem 1 mm v průměru, zatímco ty na srdci 3-5 mm. Problém s erekcí však nemusí představovat pouze určitou nepohodu, ale může být i varovným příznakem toho, že muži do 3-5 let hrozí muži infarkt myokardu. Proto je vhodné pokles erekční schopnosti nebrat na lehkou váhu a nesmiřovat se s tím, že to patří k věku. Dalším doprovodným faktorem poruch erekce patří samozřejmě narušená psychika, kdy muž pod vlivem hormonálních změn pociťuje náladovost se směrem k depresi. 

Lépe se srovnat s přibývajícím věkem a bojovat s chybějící chutí a energií do života, dopomohou přírodní preparáty typu Sarapis pro muže či Gelée Royale, které nemají vedlejší účinky a je vhodné je užívat dlouhodobě. Zlepšení funkce cévní výstelky je pak možné dosáhnout různými způsoby. Jedním ze způsobů je používání tablet s inhibitory fosfodiesterázy typu 5, z nichž nejznámější je ona slavná modrá tableta. Velice dobrou zkušenost máme i s novým způsobem léčby poruch erekce pomocí speciální rázové vlny, kdy dochází k novotvorbě cév a zlepšení erekce a prokrvení penisu.

Muži v přechodu mají často nové partnerky

muž a žena v přechoduPro mnoho mužů je typické, že v období jejich přechodu, neboli andropauzy mají také novou partnerku. Obvykle mladšího věku. Důvodů je opět více. Jedním z nejznámějších je fakt, že si muži mladší ženou dodávají sebevědomím a ujišťují se tak, že jsou stále atraktivní a ještě nepatří do starého železa. Vedle mladší partnerky si připadají sami mladší a tím tak podvědomě zahání a potlačují strach ze stárnutí. Velmi častým důvodem je však pocit nespokojenosti v původní rodině. Obvykle se krize v partnerství projeví po odchodu dětí z rodiny, zvláště v případech, kdy s partnerkou žili spíše jen vedle sebe, ale neměli život příliš společný. Najednou zůstanou se ženou doma sami, nemají si co říct a neumí trávit společně čas. Žena navíc obvykle prochází přechodem také, což doprovází potíže s partnerským sexem jako takovým.

 

V přechodu pomůže upravení životosprávy

Obecně lze říci, že je pro muže jejich přechod stejně náročný, jako pro ženy, a doprovází jej řada nepříjemností, ať po fyzické či po psychické stránce. Aby byl muž fit a cítil se dobře, měl by proto v první řadě upravit svou životosprávu. Nejlepší doporučení je aktivní pohyb, nekouřit, dodržovat pitný režim a preferovat stravu bohatou na zeleninu a nenasycené tuky. Jednoduše dělat vše proto, aby si udrželi přiměřenou tělesnou hmotnost, dostatek aktivní svalové hmoty a nižší hladinu cholesterolu.

Autor komentáře: Gynekolog a sexuolog MUDr. Pavel Turčan.

Důležité další odkazy a články:

Andropauza - mužský přechod

Centrum MEDIOL

Sarapis pro muže

Gelée Royale

Sarapis pro muže

 Gelee Royale total plus Ginseng

Zobrazeno: 0x

Zpět na stránku Andropauza - mužský přechod

Nejčtenější články

Střeva jsou klíčový orgán imunity

Naše střeva jsou díky bilionům místních mikroorganismů klíčovým orgánem pro naši imunitu. Ovlivňují například produkci bílých krvinek v jiných imunitních centrech, jako je...

Paluba letadla je rájem virů a bakterií. Jak během letu na dovolenou neonemocnět?

Trávit svou letní dovolenou s kapesníkem v ruce nebo ještě hůře v hotelové posteli nechce nikdo. Přesto se mnoho lidí po dlouhém letu letadlem do vysněné...

4 zdravotní obtíže, o nichž jste možná nevěděli, že za nimi stojí oslabená imunita

Imunitní systém je hlavní hradbou našeho těla proti nemocem. To, že nás ve chvíli jeho oslabení může zachvátit rýma, kašel, chřipka či angína, ví i malé dítě.

X

Zavřít

Zde máte možnost přizpůsobit používání souborů cookie podle svých preferencí. Toto nastavení můžete kdykoliv změnit.

Tyto stránky používají pro svou optimalizaci soubory cookies. K některým z nich však potřebujeme mít Váš souhlas. Zobrazit podrobnosti

Povolit vybranéPovolit vše