Vyhledávání

Zpět na stránku Životní styl

5 tipů, jak předcházet nemocem v průběhu prázdnin

Vloženo: 28. 06. 2016

V letních měsících přichází období výletů, dětských prázdninových pobytů a rodinných dovolených.

Zajištění prázdninového programu pro malé nezbedníky stojí rodiče nemalé úsilí, ale i spoustu peněz. Co když ale dítě na poslední chvíli onemocní? Nenechte se zaskočit touto nepříjemností a s předstihem se zaměřte na posílení dětské imunity. 


1. Odpočinek je základ 

Na imunitu může mít nedostatek spánku zásadní vliv. V období prázdnin bývá denní režim volnější než ve dnech školní docházky. Dlouhé letní dny s možností venkovních aktivit do pozdních hholčička s dědouodin, oblíbené sledování televize či populární hraní her na mobilních zařízeních, to vše přispívá k nepravidelnému dennímu režimu. Když dítě pozdě uléhá, také ráno dlouho vstává a nepravidelnost se dostává do začarovaného kruhu. Nastavte dětem jasná pravidla i o prázdninách. Nejen že tím prospíváte jejich zdraví, ale i vy si odpočinete a budete mít čas na sebe.2. Skotačení na sluníčku 

Ne nadarmo se říká, že kam nechodí slunce, tam chodí lékař. Proto se snažteskotačení na sluníčku s dětmi pobývat venku každý den alespoň hodinku. Nenechte se odradit deštivým počasím. Věřte, že na letní odpoledne v holínkách a pláštěnce budou děti vzpomínat jako na jeden z nejlepších prázdninových zážitků. „Při pobytu na čerstvém vzduchu se dobře prokrvují sliznice a při venkovní aktivitě se tělo zdravě zapotí. Díky pravidelnému pohybu se podporuje i správná funkce zažívacího traktu a posiluje obranyschopnost,“ vysvětluje MUDr. Bohumil Ždichynec, CSc., z polikliniky I.P.Pavlova v Praze.  Vždy děti oblékejte přiměřeně počasí a volte raději více slabších vrstev, které lze odložit. Na výlet přibalte větrovku a pokrývku hlavy.

3. Kouzlo jídelníčku

pestré ovoceZákladem správně fungujícího imunitního systému je zdravé složení talíře. Chybět by neměla zelenina s ovocem, zakysané mléčné výrobky, potraviny obsahující vlákninu a kvalitní bílkoviny. Ne vždy se ale v prázdninovém jídelníčku, přes kopečky zmrzliny, opékané špekáčky a všemožné laskominy, podaří dodržet zásady zdravé výživy. „Proto ani o prázdninách nezanevřete na biologicky aktivní vitamíny z botanických zdrojů, které jsou mnohem vhodnější než syntetické vitamíny s kratší životností. Příkladem je sirup Immun44®, který byl vyvinut speciálně pro potřeby dětského imunitního systému a obsahuje i výtažek ze skalní růže, která se pro svůj antivirový potenciál používá již od dob antiky,“ doplňuje MUDr. Bohumil Ždichynec.

4.  Čisté ruce před jídlem

Pokud se snažíme, nejen za účelem podpoření imunity, dětem dopřávat pestroumytí rukou stravu, nesmíme zapomínat ani na další návyky, které s tím souvisí. Veďte děti k pravidelné hygieně a mytí rukou před každým jídlem. Stejně důležité je mytí rukou po použití toalety nebo po návratu domů. Zdá se to jako automatická věc, ale vězte, že mnoho lidí základní hygienické návyky osvojené nemá a v dětském kolektivu to může mít vážné následky a zapříčinit šíření nejednoho onemocnění.

5.  Od každého trochu

Podporovat imunitu lze pravidelným otužováním. Někdo dává přednost studené sprše po ránu, někdo raději navštěvuje saunu. Zkuste tyto aktivity dětem také přiblížit. Na noc větrejte a dopřejte jim čerstvý vzduch při spánku. Snížení rizik onemocnění můžete předejít také tím, že nebudete děti vystavovat pasivnímu kouření.

Immun44

Zajímavý odkaz: www.immun44.cz


Zobrazeno: 0x

Zpět na stránku Životní styl

Nejčtenější články

Střeva jsou klíčový orgán imunity

Naše střeva jsou díky bilionům místních mikroorganismů klíčovým orgánem pro naši imunitu. Ovlivňují například produkci bílých krvinek v jiných imunitních centrech, jako je...

Paluba letadla je rájem virů a bakterií. Jak během letu na dovolenou neonemocnět?

Trávit svou letní dovolenou s kapesníkem v ruce nebo ještě hůře v hotelové posteli nechce nikdo. Přesto se mnoho lidí po dlouhém letu letadlem do vysněné...

4 zdravotní obtíže, o nichž jste možná nevěděli, že za nimi stojí oslabená imunita

Imunitní systém je hlavní hradbou našeho těla proti nemocem. To, že nás ve chvíli jeho oslabení může zachvátit rýma, kašel, chřipka či angína, ví i malé dítě.

X

Zavřít

Zde máte možnost přizpůsobit používání souborů cookie podle svých preferencí. Toto nastavení můžete kdykoliv změnit.

Tyto stránky používají pro svou optimalizaci soubory cookies. K některým z nich však potřebujeme mít Váš souhlas. Zobrazit podrobnosti

Povolit vybranéPovolit vše