Vyhledávání

Zpět na stránku Články

Skalní růže, merlík chilský nebo guarana: Exotické dary přírody, které zahánějí únavu a dodávají energii

Vloženo: 06. 04. 2016

Mnoho lidí se při příchodu jara cítí vyčerpaně a takříkajíc bez „šťávy”. Může za to řada faktorů, které během zimy negativně působí na aktivitu těla. Únava nás však může postihnout kdykoliv během roku.

Pokud nepatříte mezi příznivce chemických preparátů, zkuste tělo povzbudit přírodními látkami rostlin z dalekých končin světa, s jejichž účinky vás v následujícím článku seznámíme.

 

Za únavu může nedostatek slunečního svitu i stres

prevence je lepší než léčbaNa jaře se lidský organismus cítí jinak než v ostatních ročních obdobích. Potřebuje se probudit z náročné zimy, která do značné míry narušovala jeho přirozenou aktivitu. V průběhu chladných měsíců totiž tělesné biorytmy pracují pomaleji, v těle se hromadí škodlivé látky, které se usazují v orgánech a tkáních, a chybí mu vitamíny ze slunečního svitu, jenž v zimě absentuje. Organismus však zatěžkává také nadměrný přísun potravy, z níž si tvoří zásoby na krušnější chvíle, a nedostatek fyzického pohybu. Vlivem nepříznivého počasí také musí bojovat s přemnoženými bakteriemi, viry a jinými parazity, které na něj útočí v podobě sezónních onemocnění a epidemií. Ačkoliv jsou únava a ztráta energie typickými projevy začátku jara, mohou nás přepadnout v kterémkoliv jiném ročním období. Únava může mít řadu nepřirozených příčin, které není radno dlouhodobě podceňovat. Kromě přepracování, přetížení organismu, problémů se spánkem, psychické únavy, vyčerpávajícího stylu života, nesprávné životosprávy nebo vedlejších účinků léků může být taky projevem infekčních onemocnění či metabolických obtíží,“ zdůrazňuje renomovaný lékař MUDr. Pavel Turčan.

 

Polyfenoly skalní růže posilují imunitu a zmírňují přetížení organismu

Jako zdroj podpory organismu a posílení jeho energie lze kromě tradičních přípravkůImmun44 a doporučených postupů využít také účinků přírodních látek z rostlin, jejichž kořeny sahají do daleké Ameriky, Asie nebo exotického Středozemí. Z extraktů těchto bylin se technologickým zpracováním získává vyšší obsah účinných látek. Proti únavě působí například skalní růže, jinak známá jako cistus incanus. Tento aromatický polokeř roste na nehostinných skalních úbočích u Středozemního moře a je pro lidský organismus mimořádně cennou rostlinou. Obsahuje totiž vysokou koncentraci polyfenolů, které fungují jako vysoce účinné antioxidanty. „Ty v první řadě neutralizují volné radikály, jejichž přemnožením se tělo vyčerpává. V druhé řadě pak posilují imunitní systém a zbavují ho toxinů. Skalní růže tak nachází široké uplatnění především jako podpůrný prostředek proti přetížení a přepracování. Komplex látek získaných ze skalní růže mimo to zabraňuje virům proniknout do buněk, proto se používá také jako prevence před virovými onemocněními,” přibližuje Petr Galle ze společnosti Vegall Pharma s.r.o., která nabízí přírodní preparát pro zvýšení obranyschopnosti Immun44, který kromě výtažku ze skalní růže obsahuje i biologicky aktivní vitamíny z dalších přírodních zdrojů.

 

Merlík a ženšen fungují jako životabudič

Immun44 baleníMerlík chilský neboli quinoa se dnes řadí i mezi takzvané superpotraviny. Tato obilovina roste ve vysokých nadmořských výškách jihoamerických And, kde ji s oblibou používaly prastaré civilizace. Kdysi dokonce patřila mezi tři základní plodiny Inků. Věděli totiž proč. Merlík prospívá lidskému organismu celou řadou pozitivních účinků a má významný vliv na posílení energie. „Vyniká jako antioxidant, detoxikuje tělo od škodlivých látek, snižuje vysoký krevní tlak, zklidňuje nervový systém, podporuje trávení, přispívá výživě mozku a chrání proti kardiovaskulárním onemocněním. Je také populární mezi sportovci, protože postupně do těla uvolňuje energii a podporuje růst svalové hmoty,” vyjmenovává Petr Galle ze společnosti Vegall Pharma. Říká se, že téměř zázračné účinky má také ženšen. Ten se z tradiční asijské medicíny, kde se úspěšně používá již po tisíciletí, postupně adaptoval do západní výroby bylinných preparátů. V dnešní době ženšen výborně pomáhá především ke snížení únavy a stresu a zvýšení energie. Povzbuzuje psychickou vitalitu a fyzickou výkonnost, obsahuje také komplex aktivních látek, minerálů a vitamínů, které podporují obranyschopnost organismu.

 

Echinaceu a guaranu používali prérijní Indiáni

Další podpůrnou rostlinou, která dokáže tělo energeticky nastartovat, je třapatka nachová.  Ta je známá  spíše pod názvem echinacea. Pochází z prérií Severní Ameriky, kde ji hojně používaly indiánské kmeny. Podobně jako ostatní byliny má i ona široké spektrum pozitivním účinků na tělo. Posiluje imunitu i celkový temperament člověka, uplatňuje se jako prevence infekčních onemocnění, je významným přírodním antibiotikem a dokáže tělo zbavit plísní. Stimulační účinky má také další indiánská rostlina guarana, méně známá jako paulinie nápojná. Tuto rostlinu vybavila příroda vysokým obsahem kofeinu, jehož koncentrace v semenech dosahuje 3 až 7 %. Guaranin, jak se jinak kofein nazývá, se do těla uvolňuje postupně, díky tomu organismus povzbudí a dodá mu energii na dlouhou dobu. Dokonce delší než kofein obsažený v kávě. Protože guarana zvyšuje fyzickou výkonnost i psychickou odolnost, patří k častým surovinám pro výrobu energetických nápojů. I tato rostlina obsahuje polyfenoly, které čistí organismus od volných radikálů a posilují jeho imunitu.

 

Tip pro vás:  Immun44 obsahuje mnoho vitamínů a minerálů, které podporují obranyschopnost organismu a snižují také únavu a vyčerpání. Více o přípravku si můžete přečíst zde.


Důležité další odkazy a články:

VEGALL Pharma s.r.o.

Immun44

Zobrazeno: 0x

Zpět na stránku Články

Nejčtenější články

Jak podpořit imunitu?

Když se ochladí, je sychravo a vlhko, zima nám leze za nehty a může se nám oslabit imunita. Imunitní systém nestíhá a začínají se v lepším případě objevovat rýmy, kašel a nachlazení. V tom horším případě uléháme do postele s chřipkou nebo angínou.

Střeva jsou klíčový orgán imunity

Naše střeva jsou díky bilionům místních mikroorganismů klíčovým orgánem pro naši imunitu. Ovlivňují například produkci bílých krvinek v jiných imunitních centrech, jako je...

Paluba letadla je rájem virů a bakterií. Jak během letu na dovolenou neonemocnět?

Trávit svou letní dovolenou s kapesníkem v ruce nebo ještě hůře v hotelové posteli nechce nikdo. Přesto se mnoho lidí po dlouhém letu letadlem do vysněné...

X

Zavřít

Zde máte možnost přizpůsobit používání souborů cookie podle svých preferencí. Toto nastavení můžete kdykoliv změnit.

Tyto stránky používají pro svou optimalizaci soubory cookies. K některým z nich však potřebujeme mít Váš souhlas. Zobrazit podrobnosti

Povolit vybranéPovolit vše